OP-3.2.1-16-BK1-2017-00026- Bugacpusztaháza Község Önkormányzata épületeinek korszerűsítése Projektzárás 2020/11/29
Kirándulás:
Gépkocsival a Faluház parkolójában lehet parkolni. Innen gyalog Jakabszállás felé tartva a földutakon sétatúrát lehet tenni a környező erdőben. Bugacpusztaházától Kiskunmajsáig kerékpárúton lehet túrázni. A pusztán különböző programokkal várják a turistákat.
A gyerekek modern játszóteret találhatnak a Faluház parkjában.
Továbbá, 2015. május 2-án felavattuk a 16 hektáros
Pusztaházi Parkerdőt, mely magántulajdonban van, de szabadon látogatható bárki által betartván az erdőre vonatkozó szabályzatot. A Parkerdő kezelője a Fanyarka Erdészeti Kft. A Pusztaházi Parkerdő főbejáratát a Pásztor utca felől
közelíthetik meg a kedves látogatók, kirándulni vágyók.
Kirándulás
Bugacpusztaháza település keletkezésének pontos időpontja nem ismert. Egyes kutatások 1835 tájára, mások korábbra teszik. A régi időkben a Kecskemét mezővároshoz tartozó Nagybugacon és Kisbugacon szilaj pásztorkodást folytattak. A végeláthatatlan, homokbuckákkal tarkított pusztát gulyák, ménesek népesítették be. Bugacpusztaháza nevében őrzi az ősi puszta emlékét. Bugacpusztaháza 1989-ig Bugac település része volt, ekkor vált önálló községgé.
A Bugaci Puszta a Kiskunsági Nemzeti Park része. Itt honos a bugaci nőszőfű, mely Bugacpusztaházán endemikus (Epipactis bugacensis).
A község a kirándulókat a Parkerdőben kialakított családi pihenőhelyekkel, túraútvonallal, kilátóval, Kiskunmajsa fürdőig kerékpárúttal, játszótérrel, helyi kiállítással várja. Az IKSZT szinte minden hétvégén rendezvényekkel fogadja az érdeklődőket.
Kerekes László Zoltán
Szabó Attiláné, Válik Gyöngyi, Csík Attila,
Teljes leírás, adatok.
Tagok, Információk, elérhetőségek
Elérhetőség & Információ
Kulturális Egyesület
További információért kattintson a képre.